„Šiaulių“ krepšininkai tris kėlinius pavyzdingai kovėsi su „Lietuvos rytu“, bet galiausiai svečiams pristigo jėgų ir jie 63:87 (14:18, 23:18, 15:22, 11:29) pralaimėjo sostinės ekipai.

Tai buvo ketvirtoji komandų akistata šį sezoną. Pirmąją Šiauliuose praėjusių metų spalį vilniečiai laimėjo 83:74, per pernai gruodį sostinėje vykusias antrąsias rungtynes šeimininkai nepaliko šiauliečiams vilčių – sutriuškino svečius 104:60. Šių metų vasarį Šiauliuose vykusioje trečiojoje dvikovoje vos staigmenos nepateikė Vaido Pauliukėno auklėtiniai, turėję šansų išplėšti pergalę, bet galiausiai pralaimėję vienu tašku (81:82).

Šeštadienio mače šiauliečiai žaidė itin pakiliai. Pirmąjį ketvirtį atsilaikę svečiai antrajame užkūrė tikrą pirtį ir prieš didžiąją pertrauką susikrovė taško persvarą – 37:36. Ne mažiau atkakli kova virė ir trečiajame ketvirtyje – iki pat jo pabaigos nuolat keitėsi pirmaujanti ekipa. Lūžis įvyko, kai „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis įleido „centrą“ Adamą Lapetą. Lenkas aukštaūgis išsyk ataką užbaigė dėjimu, o netrukus Margiris Normantas švystelėjo tritaškį – šeimininkų pranašumas šoktelėjo iki 58:52. Ketvirtajame kėlinyje vilniečiai nemažino tempo ir padidino atotrūkį iki rekordinės žymos – 63:52 (32 min.). Šeimininkai vykusiai naudojosi svečių trumpesniu atsarginių suolu ir tik didino spaudimą.

Puikias rungtynes sužaidė Tomas Lekūnas, kuris buvo tikras sostinės ekipos galvos skausmas. Puolėjas aikštėje praleido 26 min., per kurias pelnė 20 taškų (6/8 dvit., 1/7 trit., 5/6 baud.), sugriebė 8 kamuolius.

„Šiaulių“ aukštaūgiams pavyko sukurti nemenką stebuklą – varžovų priekinė linija buvo neatpažįstama. Nė vienam vilniečių „centrui“ nepavyko peržengti dviženklės ribos – Artūras Gudaitis pelnė 7, Drew Gordonas – 6, Julius Jucikas ir Adamas Lapeta – po 4 taškus.

Sostinės ekipą gelbėjo tolimi metimai – vilniečiai įmetė 11 tritaškių.

Kitas rungtynes „Šiauliai“ žais trečiadienį, kovo 29-ąją, Panevėžyje.

„Lietuvos ryto“ komandai taškus pelnė: J. Baronas 15, T. Brownas 13, C. Hannah (7 rez. perd.) M. Normantas po 10, A. Gudaitis (11 atk. kam.) ir A. Fisheris po 7, D. Gordonas 6, A. Jomantas, R. Giedraitis, J. Jucikas ir A. Lapeta po 4, L. Kisielius 3.

„Šiaulių“ ekipai taškus pelnė: T. Lekūnas 20 (6/8 dvit., 1/7 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam.), P. Hillas Jr 13 (2/4 dvit., 2/6 trit.), M. Echodas 9 (7 atk. kam.), D. Sabeckis (7 rez. perd.) ir A. Čepulis po 6, V. Koreniukas 4, L. Aukštikalnis 3 (R. Pipiras, M. Žukauskas).