11-16-2015 06

„Šiaulių“ krepšininkai 86:74 palaužė svečius iš Panevėžio.
Ievos KLENAUSKAITĖS nuotr.

„Šiaulių“ krepšininkai šį savaitgalį „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate sužaidė net dvejas rungtynes.
Penktadienį Saulės miesto ekipa palaužė svečius iš Panevėžio 86:74 (25:22, 22:14, 24:17, 15:21), o sekmadienį mačo pabaigoje pralaimėjo į Šiaulius atvykusiam Vilniaus „Lietuvos rytui“ 87:95 (22:25, 22:24, 22:25, 21:21).
Po šių dramatiškų rungtynių šiauliečiai neturės poilsio, nes jau trečiadienį laukia akistata „FIBA Europe“ taurės turnyre. Šiauliečiai bandys atsirevanšuoti Vroclavo „Sląsk“ už apmaudžiai pralaimėtas rungtynes Lenkijoje – 69:71.

Nepasigailėjo „Lietkabelio“ ekipos
Mačo metu su Panevėžio „Lietkabeliu“ po apylygės rungtynių pradžios šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmąsyk nutolo dviženkle persvara – 24:14 (9 min.). Tačiau svečiai atsakė spurtu 13:1 ir išsiveržė į priekį 27:25 (12 min.).
Taškų badą nutraukė dvitaškį įmetęs Paulius Dambrauskas ir kitoje atakoje tritaškį įskraidinęs Artūras Jomantas. „Šiaulių“ persvara tapo solidesnė, kai keturias atakas iš eilės rezultatyviai užbaigė Assemas Marei, o Michaelynas Scottas pridėjo tritaškę „bombą“ – 45:35 (18 min.).
Po pertraukos šeimininkai nemažino apsukų: „Šiaulių“ krepšininkai tris atakas iš eilės pelnė po tris taškus, o per ketvirtąją ataką dvitaškį įmetęs A. Jomantas padidino atotrūkį iki triuškinamos ribos – 58:38 (24 min.). Nors svečiai ir atsakė 11 be atsako pelnytų taškų, tai nieko nebepakeitė – iki trečiojo kėlinio pabaigos šiauliečiai atstatė 18 taškų pranašumą (71:53). Tad paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas.
„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: P. Dambrauskas 16 (6/10 dvit., 1/2 trit.), A. Jomantas 15 (5/6 dvit., 1/2 trit., 6 atk. kam., 6 išpr. praž.), M. Scottas 13 (5 rez. perd.), G. Leonavičius ir
A. Marei (8 atk. kam., 6 išpr. praž.) po 10, K. Guščikas 9 (9 atk. kam.), D. Dudzinskis 7, C. Ayersa6 (R. Gumeniukas).
„Lietkabelio“ ekipai taškus pelnė: B. Woodas 17, J. Love‘as (5 atk. kam.) ir V. Vasylius po 16, A. Labuckas 8 (6 atk. kam.), A. Valeika ir S. Buterlevičius po 4, L. Aukštikalnis, J. Kazlauskas ir M. Iličius po 3.

Pagerbė Paryžiuje išžudytas aukas
Sekmadienį „Šiaulių“ krepšininkai metė iššūkį grėsmingajam sostinės „Lietuvos rytui“.
Prieš rungtynes „Šiaulių“ klubas pagerbė Paryžiuje teroristų išžudytas aukas – per apšilimą vilkėjo juodus marškinėlius su užrašu #prayforparis. Kruvinojo penktadienio aukas prieš rungtynes tylos minute pagerbė visi arenoje susirinkę žmonės.

G. Petrauskas peržengė 100 iškovotų pergalių ribą
„Šiaulių“ klubo prezidentas Adomas Klimavičius pasveikino komandos trenerį Gediminą Petrauską, kuris peržengė 100 iškovotų pergalių ribą. Per „Šiaulių“ klubo istoriją daugiausia pergalių yra iškovojęs treneris Antanas Sireika (13 sezonų, 385 pergalės/297 pralaimėjimai), antrojoje vietoje rikiuojasi G. Petrauskas (4-asis sezonas, 101/79), trečias – Aloyzas Rudys (2 sezonai, 63/51), ketvirtas – Ramūnas Butautas (2 sezonai, 57/49), penktas – Robertas Giedraitis (2 sezonai, 26/16), šeštas – Robertas Kuncaitis (1 sezonas 25/21).

Rungtynių pabaigoje nusileido sostinės krepšininkams
Prasidėjus rungtynėms svečiai nebuvo linkę juokauti ir išsyk šovė į priekį – 18:9 (7 min.). Tačiau šeimininkai susitvardė su starto jauduliu ir pamažu ėmė tirpinti skirtumą. Paskutinę kėlinio minutę šiauliečiai išlygino rezultatą – 22:22, bet fortūna nusišypsojo vilniečiams – sudėtingą tritaškį įskraidino Nicolas Laprovittola. Antrąjį ketvirtį šešiais be atsako taškais pradėjo „Šiauliai“ ir pirmąsyk persvėrė rezultatą – 28:25 (13 min.). Tačiau visus penkis tritaškius iki pertraukos pataikiusio įžaidėjo N. Laprovittolos vedamas „Lietuvos rytas“ susigrąžino iniciatyvą ir išlaikė trapią persvarą iki pat didžiosios pertraukos – 49:44.
Antrojoje mačo pusėje triukšmingų sirgalių palaikomi šeimininkai atkakliai vijosi vilniečius. Nors svečiai per porą minučių padidino savo persvarą iki rekordinės 12 taškų ribos (56:44), „Šiaulių“ krepšininkai nebuvo linkę nuleisti rankas. Uraganišką atkarpą sužaidę šeimininkai smogė 11:0 ir sumažino skirtumą iki minimumo (55:56, 25 min.). Panašiu scenarijumi klostėsi ir paskutinis ketvirtis – pirmavo svečiai, bet į kiekvieną sėkmingesnę vilniečių atkarpą spurtu atsakydavo ir šiauliečiai. Likus žaisti porą minučių, svečių kapitonas Antanas Kavaliauskas buvo nubaustas penktąja pražanga, o atsarginių suolui buvo skirta dar ir techninė pražanga. Davidas Dudzinskis pataikė dvi baudas iš trijų – 86:89 (38 min.). Paulius Dambrauskas įspūdingai įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo mestą kamuolį blokavo svečių aukštaūgiai. Po to sekė dar trys netikslios šeimininkų atakos, o kur kas labiau patyrę vilniečiai nebeišleido pergalės iš rankų.
„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: D. Dudzinskis 21 (3/5 trit., 6/7 baud.), P. Dambrauskas
(5/7 dvit., 0/4 trit., 6/7 baud.) ir G. Leonavičius (2/5 trit., 4/4 baud., 5 rez. perd., 4 per. Kam.) po 16, A. Jomantas 12, C. Ayersas ir A. Marei (8 atk. kam.) po 8, M. Scottas 4, K. Guščikas 2.
„Lietuvos ryto“ ekipai taškus pelnė: N. Laprovittola 20 (6/7 trit.), G. Orelikas (12 atk. kam.) ir A. Kavaliauskas (7/9 dvit.) po 16, R. Giedraitis 14 (4/6 dvit., 2/3 trit.), M. Runkauskas 8, Ž. Janavičius ir K. Lavrinovičius po 6, J. Jucikas 4, A. Juškevičius 3, M. Lukauskis 2.